LipnoRelax

Okolí apartmánu Lipno relax

Apartmán se nachází přímo v Lipně nad Vltavou, 200 metrů od nádrže Lipno. Díky výhodné poloze této obce si zde na své přijdou jak milovníci aktivní dovolené, tak rodiny s dětmi, či vyznavači relaxace. Možnosti vyžití v této lokalitě jsou opravdu široké, a to po celý rok. Lipno lze využít k provozování všech druhů vodních sportů (plavání, jachting, windsurfing, rafting, potápění i rybaření). V zimě je možnost bruslení na upravené ledové dráze. Díky výhodné poloze blízko lesa se nabízí také houbaření.

Přímo v Lipně nad Vltavou se nachází také skiareál Kramolín, a nabízí tak dobré podmínky pro lyžování i snowboarding (pro děti či začátečníky je zde také lyžařská škola). Na druhou stranu ale v létě lze sjezdovku využít i pro sjezd na horských kolech. Lanová dráha, vedoucí na vrchol Kramolínu, je součástí unikátní atrakce tzv. Stezky korunami stromů, která je naprosto ojedinělá v celé střední Evropě. Necelých 50 metrů od sjezdovky můžeme nalézt bobovou dráhu Slide Land Lipno, určenou zejména pro děti. Její součástí je také dřevené dětské hřiště a rybník s písečnou pláží.

Mezi další možnosti sportovního vyžití patří také běžkování (více než 40 km upravených běžeckých tras), či jízda na in-line bruslích (in-line stezka z Lipna do Frymburku). Velmi populární mezi cyklisty jsou místní cyklostezky vedoucí okolo Lipna dále na Šumavu a patří mezi nejlepší v celé České republice.

Samotná obec Lipno nad Vltavou nabízí plnou občanskou vybavenost v podobě restaurací, barů, cukráren supermarketů, lékárny, půjčovny sportovních potřeb či obchody se suvenýry a infocentrum. Nechybí zde ani dětská hřiště vč. trampolín, pískovišť a opičí dráhy. Najdeme zde i multifunkční sportovní halu (bowling, stolní tenis, tenis, squash, lezecká stěna, badminton, golfový trenažér, wellness). Necelých 100m od ubytování se nachází také obchod s potravinami a smíšeným zbožím.

Vzdálenosti